Je vernosť v dnešnej dobe už len prežitok?

Autor: Katarína Durišová | 27.2.2018 o 11:54 | (upravené 27.2.2018 o 14:13) Karma článku: 1,89 | Prečítané:  560x

Naši starí rodičia dokázali prežiť s jedným jediným človekom celý život, v dobrých, aj v zlých časoch ruka v ruke kráčali životom. Prečo v dnešnej dobe majú vzťahy kratšiu životnosť ako trvanlivé mlieko?

Nuž, tí naši starí rodičia vlastne mali jednu úžasnú vlastnosť, ktorá je v našich časoch veľmi vzácna, až priam ohrozená. Teda, samozrejme, takých vlastností bolo viac, ale táto jedna úzko súvisí s nasledujúcimi riadkami. Vysvetlím to metaforicky. Keď sa v dome vypálila žiarovka, namiesto toho, aby kúpili nový dom, vymenili žiarovku. Tak isto to bolo aj v ich vzťahu. Keď nastal nejaký problém, riešili ho, komunikovali spolu, až kým našli spoločné riešenie. Nezutekali pri prvom vážnejšom probléme a nehľadali nových partnerov. Nepotrebovali si dokazovať svoje kvality počtom nových známostí. Nepotrebovali to, lebo im to ani len nenapadlo. Nemali internet, sociálne siete, Instagramy, YouTuby. Namiesto toho mali zásady, morálku, lásku, vzájomnú dôveru a jeden druhého. Keď nastala situácia, ktorú bolo potrebné riešiť, tak ju riešili. Robili to úplne automaticky, bez akéhokoľvek rozmýšľania. Ani im len nenapadlo zutekať za susedou Marou alebo susedom Pištom a "vyžalovať sa". Nepotrebovali svoje problémy riešiť s celým Facebookom, ale riešili ich s osobou, ktorej sa to týkalo. Skutočne si myslím, že vzájomná komunikácia a úprimnosť boli ich hnacími motormi, prečo spolu tak dlho dokázali žiť. Aj napriek všetkým svojim chybám sa dokonale dopĺňali a spoločne vytvárali harmonický celok zvaný MANŽELSTVO.

Povedzte mi, prečo to dokázali oni a my toho nie sme schopní? Prečo sa každé tretie manželstvo končí rozvodom? Prečo spolu ľudia nedokážu komunikovať? Lebo internet, lebo sociálne siete, lebo medveď? Namiesto spoločne stráveného času v prírode čekujeme, čo má kto nové. Namiesto otvorenej komunikácie pozeráme videá na YouTube. Čím viac prostriedkov máme, tým sme na nich viac závislí. Neslúžia oni nám, ale my slúžime im. Ponúkajú množstvo príležitostí spoznať niekoho "nového a lepšieho", uniknúť zo stereotypu a skúsiť niečo nové. A prečo by ľudia mali popracovať na tom starom, keď sa im núka toľko nového...

Niekedy mi je naozaj smutno, keď vidím všetky tie páry naokolo. Koľko rozvrátených rodín, koľko "bokoviek" a my sa tvárime, že je to normálne, že to k dnešnej dobe patrí. Zatvárame si oči pred pravdou a tvrdíme, že to doba je skazená. Ale nie, to nie je normálne, doba nie je skazená. Skazení sú ľudia v nej, stratili morálne hodnoty a vyhovárajú sa na dobu.

Som nesmierne vďačná, že mám vzťah založený na dôvere, láske a vzájomnej úcte. Vzťah, v ktorom obaja považujeme normálne za normálne a nenormálne za nemorálne. Prajem tomuto svetu viac takýchto vzťahov, aký mám ja. Hneď bude svet krajším miestom pre život, keď budú vzťahy harmonické a plné ľudskosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Slovensko väzní boháča z Ruska, ktorý hovoril o úplatkoch pre Kremeľ

Valentin Vinogradov sa mal dopustiť podvodu pri obchode s nehnuteľnosťou. Nikomu pritom nevznikla škoda.

ŠPORT

Hrdina Trnavy: Hrám v tretej lige a o pár dní rozhodnem proti Bruselu

Slávny Anderlecht zaskočil najmladší Trnavčan.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Prečo zase zlyhal predaj lístkov na hokej

Robili čo mohli, dopadlo to ako vždy.


Už ste čítali?